Web Tasarım SEO hakkında merak edilen 10 temel soru

Web Tasarım SEO hakkında merak edilen 10 temel soru

20 Mart 2019 0 Yazar: admin

Web Tasarım ve SEO, internet dünyasının görsel yüzünü oluşturan, kişilerin dikkatini çeken bir uygulamadır. Kurumsal kimliğini, internet ortamına taşımak isteyen firmalar bilgi paylaşımı konusunda en etkili uygulamalara bu yolla ulaşmaktadır. Hesaplı ve hızlı etkileşim sağlayan web siteleri, hedef kitlerinizi arttırmanızı sağlayacak, yeni müşteriler elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sosyal medyanın giderek büyüdüğünü ve birçok kurumsal firmanın da web sitelerini müşterilerinin beklentilerine göre tasarlatmak istediğini görüyoruz. Kurumlar ve bireyler, tanıtımınızı gerçekleştirecek etkili mecralar olduğu için web sayfanızda şirketinizin verilerini yayabilir, size en kısa yoldan ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Web sitenizin kalitesi ve kullanışlı olması, sizi bir adım öne taşıyacaktır. İnternet kullanıcılarının birçoğu websitesini sadece görsel olarak algıladığı için buna uygun hareket edilmelidir. İçerik ve web tasarımı birbirine uyumlu olur ve sosyal medya yönetimi ile desteklenirse olumlu sonuçlar elde edilecektir.

Web Tasarım SEO

Web Tasarım SEO hakkında 10 Temel soru

Web Tasarım ve SEO hakkında kimilerine göre bilindik olsa da 10 temel soruyu sizler için cevapladık.

1-Web sitesi yaptırmak istiyorum maliyeti nedir?

Web yazılım ve tasarım hizmetleri istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda talep edilen web sitesi üzerinde çalışılacak süreyle orantılı olarak belirlenir.

2-Web sitesi kurmak için gerekli belgeler nelerdir?

Web Siteleri kurmak için herhangi bir belgeye gerek bulunmamaktadır. Yalnızca, .tr uzantılı alan adlarında kullanılmak üzere istenen web siteleri alan adları için bazı evraklar gerekmektedir.

3-Web sitemi kendim güncelleyebilir miyim?

Siteler genel olarak statik web siteleri, dinamik web siteleri ve e-ticaret siteleri olarak 3 başlık altında incelenebilir. Kontrol panelli web siteleri dinamik web siteleri olarak bilinen gruba giren, isminden de anlaşılabileceği gibi size verilecek kontrol paneli aracılığı ile sitelerinizi istediğiniz biçimde yönetebileceğiniz sitelerdir. Burada unutulmaması gereken konu, kontrol panelli web sitelerinin yönetim kabiliyetinin web sitenizin yapım aşamasında web tasarım firmasının siteye kattığı yeteneklerle sınırlı olduğudur.

4-Web sitesi hazır şablonları ile özel tasarım web sitesi arasındaki fark nedir?

Hazır web şablonları daha önceden tasarlanmış şablonlardır. Özel tasarımlar ise sizin istek ve İhtiyaçlarınıza göre tasarlanmıştır. Özel tasarımlar size özgü olmaları bakımından sitenizin dijital medyada bulunabilirliğini ve arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayacak seo hizmeti kapsamında, seo tekniklerinin ve seo araçlarının web siteniz üzerinde daha etkin bir biçimde kullanılmasına imkan verir. Bu ise aslında sitenizin seo başarısı anlamına gelir ki bu yöntemlerin kullanılmasıyla siteniz arama motorları açısından daha değerli bulunarak, ücretsiz yapılan aramalarda üst sıralarda çıkmasına dolayısıyla reklam maliyetlerinizde düşmeye karşılık gelir. Bununla birlikte size markanızın imajını yansıtacak en özel yaklaşımlar size özel web tasarımları ile yapılan sitelerdir.

5-Domain nedir? Web sitesi Domain kayıt işlemleri nasıl yapılır?

Domain (alan adı) internette bulunan bir web sitenin adı ve adresidir.

İnternette bir adrese ulaşmak istediğimizde, bilgisayara önceden tanımlanmış domain sorgulama Adresinden bu domaine ait bilgileri sorgulayacak bir IP adresi alır ve adrese ulaşmanızı sağlar. Kayıt işlemleri de temel olarak bu domain sorgulama adreslerine IP karşılığının eklenmesidir. Bu işlem domain uzantılarına sahip ülke veya kurumlarca ücretlendirilip, aracı firmalar (registar) yoluyla yapılır.

6-Web sitem Google’da ya da diğer arama motorlarında üst sıralarda çıkacak mı?

Öncelikle web siteniz uygulanacak SEO tekniklerine cevap verecek biçimde tasarlanmalıdır. Web Sitenizin yapım aşamasında SEO’ya uygun yapılmasından sonra, sitenizin Google ve diğer arama motorlarında yapılan aramalarda daha da üst sıralarda çıkması için ek SEO tekniklerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Web Tasarım SEO
Web Tasarım SEO Nedir?

7-E-Ticaret sitem için SEO gerekli mi? E-Ticaret SEO ilişkisi nedir?

Web sitenizde bulunan ürünlerin bulunurluğunu arttırmak dolayısıyla bu ürünlere erişimi arttırarak rakiplerinizin önüne geçmek için uygulamanız gereken dijital pazarlama stratejilerinde SEO çalışmaları en önemli faktörlerden biridir. E-Ticaret sitelerinin SEO çalışması, normal web site SEO çalışmalarına göre çok daha zor ve uzmanlık ister. Bu nedenle SEO konusuna özel önem vermelisiniz.

8-Arama motoru optimizasyonu SEO nedir? Web sitesi optimizasyonu (SEO) ne işe yarar?

SEO “Search Engine Optimization” yani arama “motoru optimizasyonu” demektir. SEO ile belirlenen Anahtar kelimelerle yapılan aramalarda daha üst sıralarda çıkmak, böylece web sitesi ve ürünlerin Hedef kitleye ulaştırmak mümkün olur. Dolayısıyla satışlarda artış ve karlılık sağlar.

9-SEO Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır? Organik SEO nedir?

Çalışması doğru SEO teknikleri kullanılarak ve SEO konusunda deneyimli SEO uzmanları tarafından yürütülen çalışmalar ile yapılır. Organik SEO: Arama motorlarında belirlenen kelimelerde çıkarak, yükselmeyi hedefleyen reklamsız çalışmalara “Organik SEO” denir.

Ayrıca Sosyal Medya Pazarlama stratejinizi oluştururken yapacağınız analizler sonucunda SEO çalışmalarıyla sosyal pazarlama stratejinizin maksimum verimle gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yeni müşteriler ve ziyaretçiler kazanabilirsiniz. SEO ve Sosyal Medya yönetimi birlikte değerlendirilerek çok başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

10-SEO çalışması yapmak istiyorum. SEO ne kadar sürer? Web sitem ne zaman üst sıralara çıkar?

Üst sıralarda çıkmayı istediğiniz anahtar kelimelere ve sektöre göre büyük farklılıklar gösterir. SEO uzun vadeli bir süreçtir ve etkisini 2 ay gibi bir süreden önce görmek genellikle zordur.